KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14088448

nr 1408 8448

Sigurd Bernholm

(1890-1969), Sverige

Oljemålning, Fäbodar, Orsa. Signerad, daterad 1947. Olja på duk, 28x49, yttermått inklusive ram: 42x62

Sigurd Bernholm, svensk bildkonstnär född 1890, död 1969.

Utrop:

400 kr

Såld:

100 kr

måndag 19 juli 2021
kl 20:27:30

17/7 00:34:43 1      Vinnande bud

Sigurd Bernholm

Läs mer om Sigurd Bernholm